3 дня / 20 годин, докладніше про курс тут
День перший
- Специфіка управління проектами в порівнянні з управлінням операційними процесами.
- Обгрунтування запуску проекту. Зв’язок проектів зі стратегією компанії. Ділова гра.
- Передпроектна підготовка. Визначення суті проекту і деталізація його цілей. Аналіз зацікавлених сторін проекту та принципи роботи з ними. Резюме і статут проекту. Робота з кейсом.
- Побудова системи управління ризиками в проектах. Картка ризиків. Журнал контролю за станом ризиків. Робота з кейсом (продовження).
- Ефективний розподіл проекту на компоненти: фази, групи завдань, завдання і дії.
- Перехід до цілісного погляду: визначення взаємозв’язків між компонентами проекту. Як все це повинно “спрацювати” разом? Побудова мережевого графіка. Робота з кейсом (продовження).
- рефлексія за результатами дня.
День другий
9:00 -10: 00 Консультації по проектам учасників програми
- Визначення тривалості виконання робіт і проекту в цілому. Розуміння принципу варіативності тривалості строків виконання проектних завдань. Ділова гра. Робота з кейсом (продовження).
- Розрахунок “Критичного шляху” виконання проекту. Методи СРМ і PERT. Оцінка ймовірності завершення робіт в термін. Робота з кейсом (продовження).
- Ефект шкідливої багатозадачності. Роль обліку витрат часу в успішному виконанні проекту. Ділова гра.
- Ефективне використання ресурсів, перехід від критичного шляху проекту до критичної ланцюга. Роль керівника проекту. Посилення організаційної культури проектного управління.
- Перехід від логічної схеми проекту до календарного плану. Діаграма Гантта.
- Визначення відповідальних за виконання завдань проекту.
- Складання матриці «компетенції-мотивація». Вирівнювання навантаження на учасників проекту. Втрати часу через фрагментації робіт. Ділова гра.
- Захист плану робіт перед замовником. Методи стиснення проекту.
- Рефлексія за результатами дня
День третій
9:00 -10: 00 Консультації по проектам учасників програми
- Управління проектами за допомогою бюджетів. Оцінка освоєного обсягу робіт. Робота з кейсом (продовження).
- Проблеми, пов’язані з неконтрольованою многозадачностью та шляхи їх усунення. Приклади розв’язання проблеми надлишкової багатозадачності.
- Критична ланцюг – вдосконалення методології управління проектами для підвищення ймовірності завершення проектів в термін, в рамках бюджетів і без шкоди якості. Ділова гра, яка ілюструє застосування методології критичної ланцюга.
- Що потрібно зробити в компанії для переходу до системного управління проектами – створення інфраструктури, регламентів, інтеграція робіт над проектами в загальну систему пріоритетів робіт в компанії.
- Підведення підсумків навчання.