Актуальні питання трансфертного ціноутворення 2023. Специфіка аргументації відповідності принципу витягнутої руки у воєнний час | 25.10.23

2022 звітний податковий рік – це перший рік звітування по виконанню вимог трансфертного ціноутворення бізнесу, що змушений оперувати у воєнний час. І якщо правила ТЦ в 2022/2023 в цілому не зазнали принципових змін/доповнень, підход до аргументації цін в контрольованих операціях, який використовувався для 2021 звітного року, для значної частини українських юридичних осіб втратив свою актуальність. Як приклад, Ви не можете порівнювати (як мінімум без певних корегувань зіставності) рентабельність компанії, що змушена була перенести виробництво з прифронтових територій, з рентабельністю виробників, що практично не припиняли операційну діяльність протягом всього 2022 року.      

Ми раді запропонувати Вам відвідати семінар «Актуальні питання трансфертного ціноутворення 2023. Специфіка аргументації відповідності принципу витягнутої руки у воєнний час», присвячений не лише аналізу актуальних положень ст. 39 ПКУ, а й аналізу практики застосування ТЦУ в Україні у воєнний час.

Нижче наведено орієнтовний перелік питань семінару.

У програмі:

  1. Обов’язкова звітність ТЦУ.
  2. Застосування ТЦУ до сировинних товарів.
  3. Застосування корегувань зіставності. Корегування «на війну» (практичні приклади).
  4. Принцип ділової мети (розумної економічної причини). Не визнання фінансового результату контрольованих операцій у разі відсутності ділової мети в таких операціях. Наступні кроки платників податків зменшення ризику виникнення суперечок з фіскальними органами щодо ділової мети контрольованої операції.
  5. Застосування принципу превалювання сутності над формою під час проведення функціонального аналізу сторін контрольованої угоди. Огляд нововведень у ст.39 ПКУ, зокрема:
  • визначення та аналіз функцій, що виконуються сторонами угоди;
  • критерії, за якими здійснюється аналіз ризиків, які беруть всі сторони контрольованої угоди щодо сумісності комерційних і/або фінансових умов угод.
  1. Вибір сторони, що досліджується.
  2. Огляд основних категорій суперечок під час проведення перевірок контрольованих операцій. Огляд результатів контрольно-перевірочної роботи ДПС щодо перевірок дотримання вимог правил трансфертного ціноутворення.
  3. Процедура проведення перевірок ТЦ.
  4. Конструктивні дивіденди.
  5. Послуги з низькою доданою вартістю.

Семінар проводить:

Максим Шутий

Партнер, керівник департаменту податкового консалтингу і трансфертного ціноутворення в Грант Торнтон Україна, 17-річний досвід роботи в якості податкового консультанта, керівник напрямку ТЦ з дати впровадження таких правил в українське податкове законодавство (з 2013 року), Радник Державної податкової служби 3-го рангу ; сертифікований аудитор України.

(050) 413-29-03
(096) 311-61-86 
(067) 551-24-70

3 200 грн.

(без податків)

25 жовтня

он-лайн (ZOOM) та в класі